SON DAKİKA

Günlük Bakış- Muhalif, Yorum, Haber, Makale sitesi
turhan feyizoglu
turhan feyizoglu

Turhan Feyizoğlu: BÜTÜN ERKEKLERİN DÖNÜP KALÇALARINA BAKTIĞI ANİTA EKBERG

Turhan Feyizoğlu: BÜTÜN ERKEKLERİN DÖNÜP KALÇALARINA BAKTIĞI ANİTA EKBERG
Bu haber 12 Mart 2019 - 6:36 'de eklendi ve 10 views kez görüntülendi.

 Turhan FEYİZOĞLU

 

İsveç denince erkeklerin aklına çok güzel kadınları gelir.

Sinema oyuncularından İngrid Berman, Anita Ekberg ve Ewa Aulin bunlardan başlıcalarıdır.

Anita Ekberg, 29 Eylül 1931’de Malmöe-Skane Lan İsveç’de doğdu.

Annesinin adı Alva’dır. Sekiz çocuklu bir ailenin en küçük çocuğuydu. Asıl adı Anita Kersten’dir.

16 yaşına kadar kardeşlerinden ayırt edilemezdi. Fakat bu yaştan sonra vücudu öğrenim hayatına engel olacak kadar gelişmişti. Harikulade kalçaları vardı. Anita, yürürken bütün erkeklerin bakışları Anita’nın kalçalarındaydı. Kendi hayatını sürdürmek amacıyla ani bir kararla evinden ayrıldı.

anita ekberg ile ilgili görsel sonucu

Malmoe kentinde balık tütsüleme fabrikasında çalışmaya başladı.

Gazeteci ve fotoğrafçılar fabrika hakkında haber yapmak için gittikleri fabrikada sarışın, genç ve güzel bir kız gördüler. O gün çekilen fotoğraflar Avrupa’da yayınlanan dergilerde yayınlandı.

Anita Ekberg’i keşfedenlerden birisi de Andre De Dienes isimli Fransız asıllı bir fotoğrafçıydı.

Andre, Anita Ekberg’i Santa Monica plajında görmüş ve kızın şahane vücuduna hayran olmuş, onunla tanışmış,  ve bazı fotoğraflarını çekmeyi başarmıştı.

Aradan bir müddet geçtikten sora Anita, Andre’yi telefonla aramış,

“Andre, param bitti. İstediğin pozda resim çektirsem kaç para verirsin?”, diye sormuştu.

Anita, sonra Kübali bir artiste aşık oldu ve onunla yaşamağa  başladı. Anita, Kübalı artistle birlikteyken bir heykeltıraşa çırılçıplak poz verdi ve ondan bir miktar para aldı.

Andre’nin çektiği fotoğraflar sayesinde Anita, sinema aleminin dikkatini çekmiş ve teklifler almıştı.

1951 yılında, İsveç güzellik yarışmasına katıldı ve kazandı.

1951 yılı içinde, Universal İnternational Film Şirketi’nin düzenlediği “Dünya güzellik yarışmasına” katılmak amacıyla ABD’ye gitti. Yarışmada derece alamadı ama Üniversal Film Şirketi Anita Ekberg ile sözleşme yaptı.

Anita Ekber, bu şirkette ilk olarak “Golden Blade-Altın Kılıç” filminde oynadı.

Modellik yaptı. İç çamaşırı defilelerine çıktı.

Ä°lgili resim

“Tanrının Verdiğini Kuldan Saklamağa Kalkışmak Abestir”

Anita, John Wayne ve Lauren Bacall’ın bareberce çevirdikleri, “Kanlı Geçit-Blood Valley“ isimli filmde ikinci derecede bir rol oynayarak ilk filminde rol aldı.

Asıl başarıyı, Dean Martin ve Jerry Lewis ile çevirdiği, “Artistler ve Modeller-Artist and Models” adlı filmde kazandı.

Televizyonda temsillere çıktı.

Bu dönem, yönetmen King Vidor, Rus yazarı Tolstoy’un “Harp ve Sulh-War and Peace” adlı eserini filmi çekmeye başlamıştı. Filmde, Ariene Dahl’ın da rolü vardı. Hastalanması yüzünden rolünü bırakmak zorunda kaldı. Arlene Dahl’in rolu Anita Ekberg’e verildi.

Film, İtalya’da çevriliyordu. Bu sırada İngilizler de İtalya’da bir film çeviriyorlardı. Filmin baş oyuncusu da Antony Steel  idi. Antony ile Anita burada tanıştılar ve kısa bir süre sonra da evlendiler.

Balaylarını İtalya’da geçirmeye karar verdiler. Genç kadın, balayında hiç bir şey düşünmeden dilediği gibi yaşıyordu. Yarattığı ve yaşadığı olaylarla İtalyan sosyetesinin eğlence simgesi olmuştu.

Bunu gören İtalyan film yönetmeni Federico Fellini, Anita’yı bir filmde oynatmayı düşündü. Genç kadının kendi hayatını canlandırabileceği bir hikaye tasarladı. Eğer böyle bir filmde oynarsa büyük başarı kazanırdı.

anita ekberg seksi pozlar ile ilgili görsel sonucu

Anita Ekberg, 1959’da Fellini’nin yönettiği “Tatlı Hayat-Dolçe Vita” adlı filminde oynadı. Bu film, Anita Ekberg’i unutulmazlar arasına soktu.

“Tatlı Hayat” filminde verdiği cömert pozlar nedeniyle, filmin oynandığı ülkelerde sansür heyetleri tarafından bazı sahneleri yasaklandı.

Greta Garbo ile Ingrid Bergman da İsveç’te doğup büyümüş sinema oyuncuları idi.

İsveç’li kadın oyuncular, vücutlarını sergilemekten hiç kaçınmıyorlardı.

İngiliz yazar John Shadow ile evli ve bir de Shawn adlı oğlu olan Ewa Aulin, “Candy” isimli filmde verdiği çömert pozları için 1969 Ağustos ayında şunları söylüyordu:

“Tanrının verdiğini kuldan saklamağa kalkışmak abes. Tabiat bizi böyle yaratmış. Tabiata yaklaştığımız ölçüde insanlığımızı idrâk ediyoruz. Aşk gerçi kutsal bir şey. Fakat aşkı sanat ve meslek yönünden ele alırsanız ahlâk kuralları çerçevesini aşmış, ar ve haya duygularını da çiğnemiş sayılmazsınız. Hayvanlara bakın. Aşk yaparken kapalı perdeler ve duvarlar arkasına gizlenmek ihtiyacını duyuyorlar mı?. Duymuyorlar. Çünkü bize kıyasla tabiata çok daha yakın yaratık hepsi de. Yalnız kargalar müstesna. Bilginlerin ifadesine göre şimdiye kadar hiç kimse kargaları aşk yaparken görmüş değil. Fakat adı üstünde karga işte. Buna mukabil zaman ilerliyor, medeniyet gelişiyor. Aşk denen şeyi bütün ayrıntıları ile sahneye ve perdeye aktarmakta sakıncanın zerresi bilye yok bence. Bu yola girmiş durumdayız zaten. Kimse de mani olamayacak. Göreceksiniz.”

Ewa’nın söylediği doğru çıktı. Kimse de mani olamadı. Mani olacak kimse yoktu zaten. Düzen öyle istiyordu çünkü.

*

“Ben Tek Bir Erkekle Yaşayamam, Daima Değişiklik İsterim”

Oynadığı filmlerden bazıları şöyledir:

“Albay ve Üç sevgilisi”, “Teksas’ta Dört Kişi”, Viktor Mature ile “Zarak Han” filmini çevirmişti.

Anita Ekberg, “Teksas’ta Dört Kişi” adlı filmde Frank Sinatra ile oynamıştı.

Dünya basınında kendisinden sık sık, “Skandallar Kraliçesi”,  “Eisberg-Buzdağı”, “Yakan kadın” , “Herkese Evet Diyen Kadın”, “Yakan aysberg” diye bahsedilen eski İsveç Güzellik Kraliçesi Anita Ekberg, gazete ve dergilerin haber yapmaktan bıkmadığı kadın sanatçılardan birisiydi.

anita ekberg seksi pozlar ile ilgili görsel sonucu

İsveç yüzme şampiyonlarından olan Anita Ekberg, yeşil gözlü, 1.70 boyunda çok güzel ve seksi bir kadındı.

Dik ve iri göğüslerinin ölçüsü 98 santimdi.  Yuvarlak ve dışarı çıkık kalçaları, çok güzel omuzları ve etli dudakları vardı.

Meksikalı heykeltraş Joseph Dubrovny, Anita Ekberg’in dişiliğinden o kadar etkilenmişti ki, 1957 yılında çıplak bir heykelini yapmıştı.

Anita, o dönem dünyanın en zengin adamlarından olan Ali Han ile tanıştı ve onun Cannes’deki villasında yaşamaya başladı.

Ali Han’ın babası Ağa Han, İran’dan Hindistan’a giderek oraya yerleşmişti. “İsmailiye” mezhebinin reisiydi.

Ağa Han’ın oğlu Ali Han, çapkın bir adamdı.

Bir ara Rita Haywort ile evlendi ve “Yasemin” adında bir kız çocukları oldu. Sonra ayrıldılar.

Anita ile Ali Han arasındaki ilişki de bir süre sonra bitti.

Ali Han, Anita Ekberg’den önce film oyuncusu Rita Hayworth ile ilişkisi vardı ve bu ilişkiden “Yasemin” adlı bir kız çocukları olmuştu.

Ali Han, 1957 yılı Eylül ayında Türkiye’ye gelmişti.

Anita Ekberg, İngiliz oyuncu Anthony Steel ile ilişkiye girdiği sırada Anthony Steel, İngiliz dansöz Anne Hanson ile evliydi. Anita, Anthony Steel ile birlikte oldu ve onu “biricik aşkı” diye tanıttı.

Anthony Steel, karısından boşandıktan sonra Anita Ekberg ile 23 Mayıs 1956 tarihinde evlendi. Nikahları ve düğünleri İtalya’nın Floransa şehrinde yapıldı.

Anita, bu arada boş durmuyor Anthony Steel ile nikahının kıyılmasından bir kaç gün önce,  Hollywood’un meşhur çapkınlarından Michael Rennie ile başbaşa bir gece geçiriyordu.

Anita, yaptığı bir basın açıklamasında:

“Evvelce, hayatım hakkında velveleli dedikodular çıksın diye bayılırdım… Ama şimdi, o zamanki çılgınlıklarım, başıma getirmedik iş bırakmadı. Anladım ki skandallar para etmiyor, aksine zarar veriyor”, demişti.

Bunu söyleyen Anita, Anthony le boşandıktan sonra ise “Ben tek bir erkekle yaşayamam, daima değişiklik isterim” açıklamasını yapmıştı.

anita ekberg ile ilgili görsel sonucu

“Başkaları Anita’yı Beğenmezse Benim Zevksiz Bir Erkek Olduğum Meydana Çıkardı”

Anthony Steel ile boşandıktan sonra İtalyan oyuncu Alberto Sordi eli ilişkiye girdi. Daha sonra sinema oyuncusu Franco Silva ile nişanlandı.

Ayrıldıktan sonra Franco Silva, nişanlısı Anita Ekberg hakkında “Tazminat ” davası açtı. Bunun üzerine Anita Ekberg de, eski nişanlısı Franco Silva hakkında “Dolandırıcı” diye karşı dava açmıştı.

Rod Taylor ile nişanlandı. Rod Taylor ile ilişkisini bitirdikten sonra 1963 yılında Rick Von Nutter ile evlenen Anita,  1964 Nisan ayında, kocası Rick Von Nutter ile yaşadığı Roma’daki evinden ayrılmış, kurduğu yeni ilişkiler nedeniyle uzunca bir süre kocasına geri dönmemişti.

1967 yılı Ocak ayında, kocası Rick Van Nutter, yaptığı açıklamada, “Karımla anlaşmaya vardık. Evliliğimizi elli yıl devam ettireceğiz. Bu sürenin sonunda da gerekirse cennette buluşacağız” dedi.

Oysa Anita, çapkınlıklarına, bir diğer deyişle “Dolçe Vita-Tatlı Hayat”ına devam ediyordu.

Anita, 1969 yılında, daha önce Brigitte Bardot ile ilişkiye girmiş olan Fabio Fabi ile ilişkiye girdi.

Bir ara saçlarını siyaha boyattı.

Rick Von Nutter, karısı Anita Ekberg ile ilgili şunları söylüyordu:

“Ben karımın güzelliği ve zekâsıyla iftihar ediyorum. Hayranlarının çoğunluğunun erkekler olmasına da seviniyorum. Başkaları Anita’yı beğenmese, benim zevksiz bir erkek olduğum meydana çıkardı. Bilgin geçinen pek çok kimse, karımın okuduğu kitapların yarısını bile okumamıştır. Anita, çok okuyan ve okuduklarından faydalanmasını bilen kültürlü bir kadındır.”

anita ekberg ile ilgili görsel sonucu

Doktorları, çocuğu olmayacağını söyledi.

Evinin bahçesinde çeşitli hayvanlar beslemeye başladı.

15 köpek, 32 kedi, bir arslan yavrusu ve onbir papağan vardı evinde. Hayvanları sevdiğini duyan  Tunus Devleti Başbakanı Habib Burgiba, Anita Ekberg’e hediye olarak uçakla Tunus’tan Roma’ya bir erkek bir dişi deve gönderdi.

Anita Ekberg, yaptığı açıklamada, “Satın almak istediği hayvanlar arasında bir kaplan yavrusu, bir timsah yavrusu, 50 kadar kedi, bir ayı yavrusu ve evinde bulunan erkek yavrusuna eş olacak bir dişi arslan yavrusu” olduğunu söylemiştir.

Anita Ekberg’le kocası Rick Van Nutter, 1966 yılı Mart ayında, Türkiye’ye gelmişti.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA