SON DAKİKA

Günlük Bakış- Muhalif, Yorum, Haber, Makale sitesi

Arap Türkleri Sevmez.

Arap Türkleri Sevmez.
Bu haber 19 Ağustos 2013 - 17:22 'de eklendi ve 4 görüntülendi kez görüntülendi.
Bu ülkenin Başbakanı Recep Bey, işkembeyi kübradan atmasını çok seviyor. Zaman zaman öyle laflar ediyor ki, insan bu kadar da bilgi noksanlığı yaşayan biri olamaz demekten de kendini alamıyor.
Bu şeriat ve molla aşıklığı nereden gelir onu da anlamış değilim. Adam o insanların düzenleri için yanıp tutuşmakta. İnsan önce görünen evin içine girer bakar. Ev dışarıdan göründüğü gibi mi, yoksa içi alevle mi dolu.
Yazık ki o evin içinde, devlet malı ve yetim hakkı yiyenlere ceza, halkın ortasında Cuma günleri, kimsenin gözünün yaşına bakılmaksızın verilmekte.
Bu şeriat düzeni aşıkları, bu cezaların uygulanışlarına gözleriyle şahit olmamışlar. Olsalardı, zaten o şeriat düzenini ağızlarına bile almazlardı.
Ben, yıllarca o şeriat düzeninin içinde bizzat yaşamış biri olarak, Cuma günleri o cezaların uygulanmasına, gözlerimle defalarca şahit olmuşumdur.
Öyle 2 günlük Hac ve Umre ziyaretleri ve günü birlik siyasi ziyaretlerle, o düzenin iç yüzünü zaten size göstermezler ve görme şansınızda asla olmaz. Bunun gerçekliğini, o düzende yaşayanlar çok iyi bilirler. Yıllarını o topraklarda yaşayarak geçirenler, o molalardan ve şeriat düzeninden bahsettiğin anda, kendi analarına küfür etmiş sayarcasına sana bakarlar, ey gafil.
Kraliyet içinden, üst kademeden, her zaman saygıyla andığım bir dostum vardı. Adı Sultan Bin Abdullah Sultan. Bir gün bana “Bu sistemde kadın hakkı yok. Kadını bir hiç olarak görürler. Bizim kadınlar sizin laik düzende yaşayan kadınların özlemini çekerken, sizin bazı kadınlarınız da bizim kadınların yaşamının özlemini çekmekteler. Erkeklerinizde bu şeriat düzeni içinde, bu giysiler altında yaşamanın peşindeler. Halbuki, bu düzende maddi gücü olanlar yaşar. Diğerlerinin yaşam hakları maalesef o kadar yoktur. Düşün Hz. Peygamber neden demiş ki. “Ben Arap’ım ama maalesef Arap benden değil diye” işte bunu çok iyi düşünmek gerek. Hz. Peygamber anlayışındaki İslami düzen ve yasa uygulamalarından asla söz edemezsiniz. Burada, Krallığın istediği bir şeriat düzeni hüküm sürer. Hz. Peygamberin koyduğu kurallardan söz etmek, abesle iştigaldir. Böyle düşünmek yerine, Laik düzende adam gibi yaşamak, insan olarak hayatı idame ettirmek herhalde onlara zor geliyor. Buyurun gelin de, o zaman nasıl bir ateşe düştüğünüzü görürsünüz” demişti.
Bu şeriat düzeni uygulamaları öyle söylendiği gibi, ne Allah`ın emrettiği ve ne de Kur`an`ın içinde yer almaktadır. Sadece bazı kişilerin, yani dinden çıkar sağlayanların uydurarak, Kur`an`a atıfta bulunarak, insanları rahat kandıracaklarını zannetmelerinin bir anlayışın ürünüdür.
Kur`an`da öldürme yok ama, şeriat düzeninde her Cuma milletin içinde Allah`ın verdiği canı almak mubah sayılmakta. Bununla da övünürler. Kafa tutanda olamaz, şeriat düzenlerinin yanlışlığını eleştirende. Çünkü o da kendi kafasından korkar.
İfade edildiği gibi, Arap, Türk`süz yaşayamaz, yok sağ eli yok sağ gözüdür Türk demek, cahilliğin en daniskasıdır.
Yaşadığımız çağda bunu söylemek tarihten bihaber olmak demektir. Arap’ı iyi tanımamaktan ileri gelir. Körü körüne Arap`a aşık olmak demektir. Arap`a olan borcunun karşılığı demektir.
Arap, Türk’ü asla sevmez. Arap, Türk`ün bayrağının kırmızı olmasına hastadır. Bayrağın kırmızı oluşundan onlar, Türkleri komünist olarak nitelendirirler. Araplar, Türkleri 4 veya 5.ci dünya milleti olarak görürler.
Arap, İngiliz aşağıdır. Amerikan aşığıdır. İngiliz ve Amerikalılar için canlarını verirler ama, Türk için kıllarını bile kıpırdatmazlar.
Çünkü onlar, yıllarca İngilizlerin ve sonra da Amerikalıların boyunduruğu altında yeni 3.cü nesil kuşaklar yetiştirmişlerdir.
Arap, İngiliz ve Amerikalılara danışmadan bir santim adım atmazlar. Ülkede ne kadar krallık olursa olsun, halen Amerikalı ve İngilizlerin borusu öter.
Türk kanı, Araplara çok yabancıdır ama, İngiliz ve Amerikalı kanı onlara sıcak gelir. Yıllarca Arap’ın o düzenin içinde yaşarsan, ancak onları tanırsın. Öyle bilmeden onlara şirin görünmek için, işkembeden atmak halkına en büyük haksızlığı yapmaktır. İnsana gülerler.
Kim ki Arap, Türk dostudur derse, işte orada ona dur derim. Dost Arap’ı bulmak bir çuval pirinçte toplu iğne başı kadar bir taşı arayıp bulmaya benzer.  Hz. Peygamberimiz Arap’tır ama, bu Araplardan olmadığını zaten kendisi de ifade etmiştir.  Bizim din kardeşi olarak dostumuz ancak Hz. Peygamberin anlayışındaki Araplar olur ki, o da zaten yer yüzünden çoktan silinmiş, yerini bu 3.cü kuşak Araplara bırakmış.
Cahillik yaparak, her iki Arap’ı bir birine karıştırmayalım. Onun içinde Arap, Türk’le birlikte olamaz ve Türk`ü asla sevmez. Türk onun ne gözü ne de kulağıdır.
Bilmeden konuşmak insanı gülünç kılar….
Sevgilerimle…


NOT: BİR VATANDAŞIN NOTLARINDAN ALINTIDIR.
http://gunlukbakis.blogspot.com.tr/

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
%d blogcu bunu beğendi: