SON DAKİKA

Günlük Bakış- Muhalif, Yorum, Haber, Makale sitesi

Bu şekilde kaybedersiniz Meral Hanım

Bu şekilde kaybedersiniz Meral Hanım
Bu haber 11 Kasım 2017 - 6:14 'de eklendi ve 4 görüntülendi kez görüntülendi.

Çok açık ve çok net bir şekilde uyarıyorum.
Bu şekilde davranırsanız kaybetmeye mahkûmsunuz Meral Hanım.

Eğer amacınız iktidar olmak değil de ve kıl payı diye tabir edilen bir oranla meclise girmekse, o zaman doğru yoldasınız. Bu durumda seçim barajı altında kalması kesin olan Milliyetçi Hareket Partisi ile yer değiştirmekten başka hiç bir başarı sağlamamış olursunuz.

Dost acı söyler…

Her Cumhuriyetçi gibi bende Merkez sağda din ve milli duyguları istismar ederek diktatoryal bir yönetim modeli yaratmış olan Adalet ve Kalkınma Partisine alternatif olacak bir siyasi oluşumu sonuna kadar destekliyorum. Bu yüzden de bugüne kadar İYİ Parti hakkında müspet veya menfi tek satır dahi yazmadım. Yazılacak çok şey olmasına rağmen kadroları hakkında da herhangi bir yorumda bulunmadım. Bugün ne siyasi, nede gazeteci yazar kimliğimle değil Türkiye Cumhuriyetinin sade ve sıradan bir vatandaşı olarak yazmak istiyorum. Dikkate alıp veya almamanız ise tamamen size kalmış.

• Öncelikle kendinize iyi bir danışman seçin.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlama mesajına ’’Türkiye Cumhuriyeti’nin saygın mensuplarına” diye başlamak ve ’’Türk Milleti, Türk Halkı’’ ibaresine hiç yer vermemek deli saçması bile demenin iltifat sayılabileceği bir hatadır. Bir nevi siyasi intihardır. Tavsiyem şudur ki bu tuhaf mesajı size hazırlayan veya size bunun hata olduğunu anlatmayan danışmanlarınızı ivedilikle partinizden ve kendinizden uzaklaştırınız.
’’Türkiye Cumhuriyeti’nin saygın mensuplarına” diye bir cümle hiç kimse için bir anlam ifade etmeyeceği gibi, partinize etnik kökeni farklı insanlarımızın oyunu kazandırmayacak, aksine kaybettirecektir. Dünyada bu ucube söylemin bir örneğine rastlayamazsınız. Böylesi bir kutlama mesajı sizi ulusa dışarıdan bakan 3. kişi konumuna sokar. Toplumdan uzaklaştırır ve yabancılaştırır. Bu saçma ötesi söylem bireyin kendisinin dahil olmadığı ulusların milli bayramlarını kutlamak için kullanabileceği eksik ve devrik bir cümledir.
Amerikan devletinin saygın mensupları, Alman devletinin saygın mensupları, Fransız devletinin saygın mensupları vs. gibi
Bu kadar basit olan bir Türkçe kuralını dahi bilmeyen danışman kadrosu sizi hedefinize değil ancak ve ancak hezimetinize sürükleyecektir.

• Lütfen net olunuz
Parti programınızın amaçlar bölümünde parlamenter sistemden yana olduğunuzu belirtmiş olmanıza rağmen İktidara gelmeniz veya cumhurbaşkanı seçilmeniz halinde yeniden parlamenter sisteme dönüleceğini dile getirmiyorsunuz. Bu durum akıllarda soru işaretleri bırakmaktadır. Halkın yarısı Referandumda Recep Tayyip Erdoğan’a karşı olduğu için değil onun yaratmaya çalıştığı ve içinde kuvvetler ayrılığı ilkesi bulunmayan diktatoryal başkanlık sistemine karşı olduğu için ‘’Hayır’’ tercihinde bulunmuştur. Partinizin açılışında atılan tezahüratlarda Başbakan Meral Akşener diyenleri susturmanız ve ’’Hayır Başbakan değil Cumhurbaşkanı olacağım’’ demeniz büyük bir talihsizliktir. Çünkü sizde dahil olmak üzere hepimizin Referandum öncesi “tek adam’ rejimine ‘hayır’ dediğimizi çok net hatırlıyorum.
Unutmayınız ki bu yönetim sisteminin en tepesinde bulunan kişinin adının Erdoğan veya Akşener olmasının hiçbir farkı bulunmamaktadır.

• Bize mantıklı çözüm önerilerinizi sunun.
Parti Tüzüğünüzün ilkeler bölümündeki ’’Yapılacaktır, edilecektir, sağlanacaktır, başaracağız, paylaşacağız, yaratacağız ’’ gibi söylemlerin altını doldurun. Projelerinizi nasıl ve ne şekilde hayata geçireceğinizi anlatın.
√ İşsizlik sorununu nasıl çözeceksiniz?
√ Yeniden canlanan enflasyon için hangi tedbirleri alacaksınız?
√ Darbe vurulmuş olan Tarım ve hayvancılıkla ilgili neler yapacaksınız?
√ Milli eğitim politikanız ne olacak?
√ Dünya ve Avrupa ile ilgili sorunlarımızı ne tür bir politika ile düzelteceksiniz?
√ Suriyeli mülteciler hakkındaki planınız nedir?
√ Hukuk sistemindeki deformasyonu ne şekilde onaracaksınız?
√ Güneydoğu politikanız nedir.
√ Yunanistan tarafından işgal edilen adalar ile ilgili hangi yaptırımları düşünüyorsunuz.

• Bir imaj makere ihtiyacınız var.
Radikal topluluklar tarafından eleştiriliyor olsanız da çoğunluğu Müslüman olan bir ülkede başörtüsü takarak kutsiyet arz eden yerleri ziyaret etmeniz çok yerinde bir davranıştır. Siyasi mesaj içermeyen ve doğru bir şekilde kullanılan başörtüsü toplumsal geleneklerimizden biridir.
Ama şekil yanlıştır.
Alelacele bedeninize dar gelen siyah renkli döpiyes takımı ile estetikten uzak bir şekilde saçlarınızı kapatan ve giysinizle sıfır uyumlu olan başörtünüz tek kelime ile bir felaket ve hatta felaket ötesi bir faciadır.
Toplumumuz yaş olarak olmasa da ruh olarak genç, dinamik ve bakımlı liderleri tercih etmektedir. Bit pazarından temin edilmiş gibi üzerinize dar gelen takım ve yoldan geçen birinden ödünç alınmış izlenimi veren bir eşarp ile kutsal mekânlarda kameraların sizi görüntülemesine izin veren imaj makerınız gayenize hizmet değil ihanet etmiştir. Emin olunuz ki bu eylem size faydadan daha fazla zarar getirmiştir.

Yapmayın Meral Hanım. Hata yapıyorsunuz ya da kasıtlı olarak hata yapmaya yönlendiriliyorsunuz. Yakınınızda olanların geçmişini araştırınız. Ne anlatmaya çalıştığımı göreceksiniz. Lideri olduğunuz siyasi oluşumun karşısında değil yanındayız. Tüm samimiyetimizle başarılı olmanızı da istiyoruz. Ama sadece birkaçını anlatabildiğim bu hataları yapmaya devam ederseniz bırakın iktidar olmayı seçim barajını dahi geçecek olmanızı büyük bir başarı olarak kabul edebilirsiniz.

Saygılarımla
Temel Sağıroğlu
Sıradan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı.

ekvatorhaber

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA