SON DAKİKA

Günlük Bakış- Muhalif, Yorum, Haber, Makale sitesi
MHP Atatürkçü falan değil
Bu haber 04 Ekim 2020 - 13:53 'de eklendi ve 96 görüntülendi kez görüntülendi.

“Devletçiliğin esası, başta ekonomi olmak üzere her alanda devletin planlamacı bir tutum takınmasıdır. Planlama tutumunun ana hedefi ise milleti refaha kavuşturmak ve ülkenin kalkınmasını sağlamaktır.

Devletçilik ilkesi, devletin planlama görevinin yanında bireysel faaliyeti ve çalışmayı da kabul eder. Burada devlet ve birey birbirine zıt iki kavram olarak değil birbirini tamamlayıcı kavramlar olarak kabul edilir.

Atatürkçü düşüncede devletçilik ilkesi daha çok, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda devletin ekonomik alana yönlendirme, yatırımı teşvik etme, yapılanları denetleme ve düzenleme biçiminde bir müdahalecilik olarak ortaya konmuştur. Fakat zaman içerisinde devletçilik ilkesi sadece ekonomik alanla sınırlı kalmamış, devletin millî birlik ve beraberliğin korunması, toplumun çağdaş ve dinamik bir yapıya kavuşturulması için devletin rol oynamasına kadar sınırları genişletilmiştir.”

Atatürk özel sektörü inkar etmemekle kalmıyor, devletin yatırım yapacak özel sektörü de destekleyeceğini, ama denetleyeceğini de söylüyor. Denetlemekten kaynaklı amaç ise, toplumun refahını bozacak işleri/olayları engellemek üzerine kurulu.

Ne diyor yukarıda, devlet ve birey birbirine zıt kavramlar değil.

Bu gün bu konuda neyle karşılaşıyoruz diye sorsam, çoğunuzun ağzından illet,zillet,terörist kelimelerinin döküleceğini biliyorum. İktidar ortağı MHP demek ki, devlet ve millet ayırımını meydanlarda, mitinglerde bağırarak duyuruyor. Sonra ise Atatürkçü olduğunu savunmaya başlıyor.

Toplumun ekonomik refahının yerine getirilme konusu ise gündemden zaten hiç düşmüyor. Bildik 5 şirketin dışında, iktidar yandaşlarına sağlanan atama, makam, ihale kolaylıklarını düşünürsek, toplumun değil, belirli bir kesimin refahını savunan iktidara tam destek veren MHP, yine Atatürkçülükten söz ediyor. İşsizliğin rekor seviyelere ulaşması, insanların geçim sıkıntısından yaşadıkları intaharlar, çocuk tacizleri, kadın ölümleri MHP için toplumsal olaylar olmadı hiç bir zaman.

Eğitim ise içler acısı. Toplumun çağdaş ve dinamik bir yapıya kavuşturulması gerçeğinin eğitim yuvalarının tarikatların elinde oyuncak yapılarak oluşturulamayacağını anlamamızdan geçiyor. MHP bunu anlamıyor!, çocuklarımızın tarikatların elinde bir çıkmaza sürüklendiğini görmezden gelerek Atatürkçü olduğunu söylüyor.

Ülkenin kalkınması, üretim ve yatırımlarla, eğitimle söz konusudur. Ülkenin kalkınması, gerekli birimlerde görev alan insanların liyakatıyla, bilgisiyle gerçekleşmesidir.

MHP bu konuda da sınıfta kalmıştır. Tarımın bittiği, cumhuriyet döneminin fabrikalarının satıldığı, devlet kurumlarının yandaşlara devredildiği, ormanlık alanlarımızın yabancı şirketlere yok pahasına verildiği, yabancılara toprak satışının rekor kırdığı, çimentodan topluiğneye kadar tamamen dışarıya bağımlı hale geldiğimizi görmeyen, görmek istemeyen MHP Atatürkçü olduğunu söylüyor.

Tabelalardan T.C ler kaldırılırken, Kızılay soda şişelerinden T.C kaldırılırken sessiz kalan, onay veren MHP Atatürkçü olamaz.

Destek verdiği iktidarın eski, yeni milletvekillerinden, bakanlarından, yandaş medyası dahil hepsi APO’yu neredeyse yılın lideri seçecek açıklamalar yaparken bu günkü yerinden memnun olan MHP Atatürkçü değildir.

Bahçeli dönüp 20-25 sene öncesine baksın. Dahası, Özal döneminden önceye baksın. O zamanlar Türkiye Cumhuriyeti kaç fabrikaya, üretim alanına, tarımsal alana sahipti, bu gün elinde ne var.

MHP Atatürkçü falan değil.

Atatürk, üretimi, tarımı, eğitimi, bilgiyi,beceriyi esas alan bir Türkiye bıraktı.

Bu gün bu konularda ağlayacak haldeysek ve bu durumu yaratanlara MHP tam destek veriyorsa…

O Atatürkçülük yalnızca dillerinde, halkın tepkisini çekmemek üzere kullanılıyordur.

Ben yemiyorum, yiyenlere de afiyet olsun.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
%d blogcu bunu beğendi: