SON DAKİKA

Günlük Bakış- Muhalif, Yorum, Haber, Makale sitesi
Yalakalık = makam mı?
Bu haber 29 Ağustos 2020 - 19:18 'de eklendi ve 50 görüntülendi kez görüntülendi.

Ağza alınmayacak hakaretler duyduk.

Birbirlerine en ağır hakaretlerde bulunanların kucaklaşıp, kuzu sarması olduklarına şahit olduk.

Bazı haber kanallarında o kadar uçtuk ki, kartallar karşımızda boynunu büktü, şahinler neredeyse secdeye durdu.

ABD Türk lirası karşısında korkup, ne yapacağını şaşırdı. ABD dolarını adeta 3. lig siyah gruba postalayıp, dünya ya Türk lirasının gücünü gösterdik.

Biz göremesek de, bu kanallar yerli uçağımızı bize uçuş numarasıyla bile gösterdiler.

Henüz keşfettik dediğimiz doğalgaz için bile 36 ülkeden sipariş aldığımızı yine bu kanallardan duyup, acayip gururlandık.

Yıllar bu gibi durumlara alışmamızı sağladı da, sizlere aşağıda vereceğim bilgiler beni şaşırttı.

Yalakalık dedim ya yazı başlığında.

Kendi beceriksizliğinin üzerini örtüp, kendinden güçlü olanları yalayarak bir yerlere gelebilme şeklidir. Beni şaşırtansa, yalakalığın yapıldığı kişinin sessiz kalması.

1-AKP Düzce Milletvekili Fevai Arslan: “Erdoğan Allah’ın tüm vasıflarını üstünde toplayan bir lider”

İnsan “Erdoğan peygamberdir” sözünden daha ileri bir adımın nasıl atılacağını merak ediyor. Sağolsun AKP Düzce Milletvekili Fevai Arslan bu konuda hepimizi aydınlattı, Erdoğan’ı Allah ilan etti. Arslan yaptığı konuşmada şöyle dedi: ” Türkiye olarak artık koşmaya başladık. Çünkü (Türkiye’nin) başında öyle bir lider var ki dünya liderliği kabiliyetinde ve Allah’ın bütün vasıflarını üzerinde toplayan bir lider var. İşte bunun önünü kesmek istediler.”

Böylece Fevai Arslan Erdoğan’ı “peygamberlik” gibi bir sıfata da sıkıştırmadan, düz olarak “Allah’ın tüm vasıflarını taşıyan, yani yaratılmamış, hep var olan, sonsuza kadar da var olacak olan, yoktan var eden, evrenin yaratıcısı, her şeye gücü yeten, kendisinden başka ilah olmayan, alemlerin rabbi, her ilme sahip, kimseye benzemeyen, geniş rahmet sahibi, her şeyi gören, tüm varlıkların rızıklarını veren” bir ilahi güç olarak tasvir etti.

Elbette artık Fevai Arslan’ın aşılabileceğini zannetmiyoruz. Kendisi öyle bir noktaya geldi ki, benim diyen Erdoğan sevdalısı bu noktayı aşamaz. Allah’tan ötesi yok. (Kaynak: Radikal)

2-AKP Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser: “Erdoğan ikinci peygamberdir”

Tarih 14 Kasım 2009 yer AKP Aydın Merkez İlçe Kongresi. 1500 kişilik dev bir kalabalığa hitap eden Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser yaptığı konuşmada “Bu çatı altında olan insanlarımızın Başbakana olan sevgisinden, saygısından kimsenin şüphesi olmasın. Biz Başbakanımızın aşığıyız, Başbakanımız bizim için adeta ikinci peygamber gibidir. Başbakana ihanet etmeyi asla kabul edemem. Sevgimiz, saygımız, partimiz var olduğu sürece de devam edecektir” dedi. İlk etapta kimseden itiraz gelmedi. Merkez İlçe Kongresi’ndeki AKP’liler büyük bir heyecanla alkışlıyordu. Ancak bu güzel buluşa limon sıkan MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural oldu. Vural konuyu Türkiye gündemine getirince bir anda Erdoğan’ın nübüvveti tartışılır hale geldi. İslam inancına göre Hz. Muhammed ile nübüvvet kapısının kapandığı hatırlanınca olan İsmail Hakkı Eser’e oldu, partiden ihraç edildi. Ancak kendisi hayıflansa yeridir, o sadece “peygamber” demişti, Erdoğan’a daha iyilerini layik gören biri de ortaya çıkacak ve kendisinin attığı bu büyük adımı bambaşka bir yere taşıyacaktı. (Kaynak: Cumhuriyet)

3-AKP Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin: “Erdoğan’a dokunmak bile ibadettir”

Elbette Erdoğan’ın sadece “lider” olması yeterli değildi. Daha da kutsal, daha da mübarek bir şahsiyet olarak tanımlanması gerekiyordu. İlk adım AKP Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin’den geldi. Yaptığı açıklamada Şahin şöyle dedi: “Teşkilattaki arkadaşlarım sayın Başbakanımıza yakınen sorular sordular, elini sıktılar. Sayın Başbakanımıza dokunmak bile inanın bence ibadettir. Ben bunu söylüyorum.” Böylelikle Hüseyin Şahin milletvekili olarak yaptığı hizmetlere dinde yepyeni bir icat çıkarmayı da ekledi. Bu büyük hizmeti çok takdir görmüş olacak ki, 2011 yılında Bursa’dan tekrar aday gösterilerek mebus yapıldı. (Kaynak: cnntürk)

4-Atılgan Bayar: “Halife-i ruyi zemin”

“Dünya lideri” olmak da Erdoğan sevdalısı Atılgan Bayar’ı tatmin etmiyordu. Herhalde bu sıfatı fazla “seküler” bulmuş olacak ki, kendisi açık açık Erdoğan’ı “Halife-i ruyi zemin” yani “bütün yeryüzünün halifesi – hakimi” olarak tanımladı. Atılgan Bayar bununla da yetinmedi kendisine “biat” ettiğini de açıkça ilan etti. Ancak ne yazık ki Atılgan Bayar da tüm bu gayretkeş çabalarına rağmen Erdoğan’ı övme yarışında hayli geride kalacaktı. (Kaynak: T24)

5-AKP Çorum Milletvekili Murat Yıldırım: “Erdoğan ümmetin lideri”

Erdoğan’ı Türk milletinin atası olarak görmek de bazı AKP’liler için yetersizdi. Nitekim Türk milleti dediğiniz 77 milyon. Erdoğan gibi bir lider için bu hafif gelirdi. Beklenen çıkışı AKP Çorum Milletvekili Murat Yıldırım yaptı. Yıldırım Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra yaptığı değerlendirmede “Mazlum ülkelerde Erdoğan sevgisinin çok farklı olduğunu” vurgularken, bu milletlerin kendi cumhurbaşkanlarını seçmiş gibi sevinç yaşadıklarını kaydetti. Başbakan Erdoğan’ın kendilerinin hamisi, o ülkelerin öncüsü olacağını bildiklerini belirten Yıldırım, “ümmetin yetimlerinin Başbakan Erdoğan’ı bu yüzyılın en büyük lideri” olarak gördüklerinin altını çizdi. (Kaynak: Yeni Akit)

6-Egemen Bağış: “Erdoğan İkinci Atatürk olacak”

24 Temmuz 2014 tarihinde Mannheim Atatürkçü Düşünce Derneği, eski bakan Egemen Bağış’ı ağırladı. Egemen Bağış burada yaptığı konuşmada “Atatürkçü Düşünce Derneği ortak paydamızdır. 10 Ağustos’ta Başbakanımız Tayyip Erdoğan yüzde 56.6 oyla ilk turda seçilecek. Biz Türkiye’de Atatürk gibi bir cumhurbaşkanı olmasını istiyoruz. Aktif bir cumhurbaşkanı istiyoruz” derken Erdoğan’ın “İkinci Atatürk olacağını” ifade etti. (Kaynak: Haber 3)

7-AKP İstanbul Milletvekili Oktay Saral: “Erdoğan için her gün 2 rekat şükür namazı kılınmalı”

O tarihte AKP’den Of Belediye Başkanlığı görevini üstlenmekte olan Oktay Saral, AKP İlçe Başkanlığı’na yaptığı bir ziyarette şu değerlendirmede bulundu: “Amerika’dan bile korkmayan, kimseyi takmayan İsrail, ilk defa Türkiye’den özür diledi. Allah, Başbakanımızı bizim başımıza nasip ettiği için her gün iki rekat şükür namazı kılmamız gerekir. Türkiye, İslam dünyasının lideri konumunda.”

Ancak bu açıklama Trabzon Müftü Yardımcısı Zeki Aksoy’un pek hoşuna gitmedi. “Kişi için ne şükür ne de başka namaz olmaz, kurban kesilmez. Kişiler için kesilen kurban yenilmez. Hepsi Allah için, Allah rızasına yapılır. Ancak yapılan işin sevabı kişilere gönderilebilir.”

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu da böyle bir uygulamanın dinde yeri olmadığını beyan etti. Heyhat Erdoğan bu açıklamayı beğenmiş olacak ki Oktay Saral daha sonra AKP’den milletvekili seçildi. (Kaynak: Milliyet)

Yukardaki açıklamalar gibi daha bir çok açıklama duyduk.

Dediğim gibi bu tip insanlar bir yerlere gelebilmek adına Erdoğan için olumlu gördükleri her şeyi yakıştırıyorlar. Artık o duruma gelmişlerdir ki, yaptıklarının yalakalık olduğunun farkında bile olmazlar. Bu iş onlar için sıradan bir olaya dönüşmüştür.

Peki Erdoğan bu sözleri kabul ediyor mu? Bir çoğunuz sessiz kaldığına göre ediyor diye düşünebilirsiniz.

Ben sanmıyorum. Allah ile aynı sıfatları taşıdığına, ikinci bir peygamber olduğuna, ümmetin lideri veya halife olduğuna inandığını, kendisini böyle gördüğünü hiç sanmıyorum.

Yalnızca bir yerlere gelebilmek adına bu tip çaba içerisine girenlere gülüp, verin bir makam da sesini kessin demiş olabilir.

 

Not: Bazı bilgiler onedio sayfasından alınmıştır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
%d blogcu bunu beğendi: